django-countries - en to ka_GE translation catalogue (270 entries)

en: Afghanistan
ka_GE: ავღანეთი

en: Albania
ka_GE: ალბანეთი

en: Algeria
ka_GE: ალჟირი

en: All
ka_GE: ყველა

en: American Samoa
ka_GE: ამერიკული სამოა

en: Andorra
ka_GE: ანდორა

en: Angola
ka_GE: ანგოლა

en: Anguilla
ka_GE: ანგილია

en: Antarctica
ka_GE: ანტარქტიკა

en: Antigua and Barbuda
ka_GE: ანტიგუა და ბარბუდა

en: Argentina
ka_GE: არგენტინა

en: Armenia
ka_GE: სომხეთი

en: Aruba
ka_GE: არუბა

en: Australia
ka_GE: ავსტრალია

en: Austria
ka_GE: ავსტრია

en: Azerbaijan
ka_GE: აზერბაიჯანი

en: Bahamas
ka_GE: ბაჰამის კუნძულები

en: Bahrain
ka_GE: ბაჰრეინი

en: Bangladesh
ka_GE: ბანგლადეში

en: Barbados
ka_GE: ბარბადოსი

en: Belarus
ka_GE: ბელარუსი

en: Belgium
ka_GE: ბელგია

en: Belize
ka_GE: ბელიზი

en: Benin
ka_GE: ბენინი

en: Bermuda
ka_GE: ბერმუდა

en: Bhutan
ka_GE: ბუტანი

en: Bolivia
ka_GE: ბოლივია

en: Bolivia (Plurinational State of)
ka_GE: ბოლივია (მრავალეროვანი სახელმწიფო)

en: Bonaire, Sint Eustatius and Saba
ka_GE: ბონერი, სინტ-ესტატიუსი და საბა

en: Bosnia and Herzegovina
ka_GE: ბოსნია და ჰერცეგოვინა

en: Botswana
ka_GE: ბოტსვანა

en: Bouvet Island
ka_GE: ბუვე კუნძული

en: Brazil
ka_GE: ბრაზილია

en: British Indian Ocean Territory
ka_GE: ბრიტანეთის ინდოეთის ოკეანის ტერიტორია

en: Brunei
ka_GE: ბრუნეი

en: Brunei Darussalam
ka_GE: ბრუნეი დარუსალამი

en: Bulgaria
ka_GE: ბულგარეთი

en: Burkina Faso
ka_GE: ბურკინა ფასო

en: Burundi
ka_GE: ბურუნდი

en: Cabo Verde
ka_GE: კაბო-ვერდე

en: Cambodia
ka_GE: კამბოჯა

en: Cameroon
ka_GE: კამერუნი

en: Canada
ka_GE: კანადა

en: Cayman Islands
ka_GE: კაიმანის კუნძულები

en: Central African Republic
ka_GE: ცენტრალური აფრიკის რესპუბლიკა

en: Chad
ka_GE: ჩადი

en: Chile
ka_GE: ჩილე

en: China
ka_GE: ჩინეთი

en: Christmas Island
ka_GE: შობის კუნძული

en: Cocos (Keeling) Islands
ka_GE: ქოქოსის (კილინგის) კუნძულები

en: Colombia
ka_GE: კოლუმბია

en: Comoros
ka_GE: კომორის კუნძულები

en: Congo
ka_GE: კონგო

en: Congo (the Democratic Republic of the)
ka_GE: კონგოს დემოკრატიული რესპუბლიკა

en: Cook Islands
ka_GE: კუკის კუნძულები

en: Costa Rica
ka_GE: კოსტა-რიკა

en: Country
ka_GE: ქვეყანა

en: Croatia
ka_GE: ხორვატია

en: Cuba
ka_GE: კუბა

en: Curaçao
ka_GE: კიურასაო

en: Cyprus
ka_GE: კვიპროსი

en: Czech Republic
ka_GE: ჩეხეთის რესპუბლიკა

en: Czechia
ka_GE: ჩეხეთი

en: Côte d'Ivoire
ka_GE: კოტ-დივუარი

en: Denmark
ka_GE: დანია

en: Djibouti
ka_GE: ჯიბუტი

en: Dominica
ka_GE: დომინიკა

en: Dominican Republic
ka_GE: დომინიკის რესპუბლიკა

en: Ecuador
ka_GE: ეკვადორი

en: Egypt
ka_GE: ეგვიპტე

en: El Salvador
ka_GE: ელ სალვადორი

en: Equatorial Guinea
ka_GE: ეკვატორული გვინეა

en: Eritrea
ka_GE: ერიტრეა

en: Estonia
ka_GE: ესტონეთი

en: Eswatini
ka_GE: ესვატინი

en: Ethiopia
ka_GE: ეთიოპია

en: Falkland Islands  [Malvinas]
ka_GE: ფოლკლენდის კუნძულები [მალვინები]

en: Falkland Islands (Malvinas)
ka_GE: ფოლკლენდის კუნძულები (მალვინები)

en: Faroe Islands
ka_GE: ფარერის კუნძულები

en: Fiji
ka_GE: ფიჯი

en: Finland
ka_GE: ფინეთი

en: France
ka_GE: საფრანგეთი

en: French Guiana
ka_GE: საფრანგეთის გვიანა

en: French Polynesia
ka_GE: საფრანგეთის პოლინეზია

en: French Southern Territories
ka_GE: საფრანგეთის სამხრეთ ტერიტორიები

en: Gabon
ka_GE: გაბონი

en: Gambia
ka_GE: გამბია

en: Georgia
ka_GE: საქართველო

en: Germany
ka_GE: გერმანია

en: Ghana
ka_GE: განა

en: Gibraltar
ka_GE: გიბრალტარი

en: Greece
ka_GE: საბერძნეთი

en: Greenland
ka_GE: გრენლანდია

en: Grenada
ka_GE: გრენადა

en: Guadeloupe
ka_GE: გვადელუპა

en: Guam
ka_GE: გუამი

en: Guatemala
ka_GE: გვატემალა

en: Guernsey
ka_GE: გერნსი

en: Guinea
ka_GE: გვინეა

en: Guinea-Bissau
ka_GE: გვინეა-ბისაუ

en: Guyana
ka_GE: გაიანა

en: Haiti
ka_GE: ჰაიტი

en: Heard Island and McDonald Islands
ka_GE: ჰერდის და მაკდონალდის კუნძულები

en: Holy See
ka_GE: წმინდა საყდარი

en: Honduras
ka_GE: ჰონდურასი

en: Hong Kong
ka_GE: ჰონგ კონგი

en: Hungary
ka_GE: უნგრეთი

en: Iceland
ka_GE: ისლანდია

en: India
ka_GE: ინდოეთი

en: Indonesia
ka_GE: ინდონეზია

en: Iran
ka_GE: ირანი

en: Iran (Islamic Republic of)
ka_GE: ირანის ისლამური რესპუბლიკა

en: Iraq
ka_GE: ერაყი

en: Ireland
ka_GE: ირლანდია

en: Isle of Man
ka_GE: მენის კუნძული

en: Israel
ka_GE: ისრაელი

en: Italy
ka_GE: იტალია

en: Jamaica
ka_GE: იამაიკა

en: Japan
ka_GE: იაპონია

en: Jersey
ka_GE: ჯერსი

en: Jordan
ka_GE: იორდანია

en: Kazakhstan
ka_GE: ყაზახეთი

en: Kenya
ka_GE: კენია

en: Kiribati
ka_GE: კირიბატი

en: Korea (the Democratic People's Republic of)
ka_GE: კორეის სახალხო დემოკრატიული რესპუბლიკა

en: Korea (the Republic of)
ka_GE: კორეის რესპუბლიკა

en: Kuwait
ka_GE: ქუვეითი

en: Kyrgyzstan
ka_GE: ყირგიზეთი

en: Lao People's Democratic Republic
ka_GE: ლაოსის სახალხო დემოკრატიული რესპუბლიკა

en: Laos
ka_GE: ლაოსი

en: Latvia
ka_GE: ლატვია

en: Lebanon
ka_GE: ლიბანი

en: Lesotho
ka_GE: ლესოთო

en: Liberia
ka_GE: ლიბერია

en: Libya
ka_GE: ლიბია

en: Liechtenstein
ka_GE: ლიხტენშტაინი

en: Lithuania
ka_GE: ლიტვა

en: Luxembourg
ka_GE: ლუქსემბურგი

en: Macao
ka_GE: მაკაო

en: Macedonia
ka_GE: მაკედონია

en: Macedonia (the former Yugoslav Republic of)
ka_GE: მაკედონია (ყოფილი იუგოსლავიის რესპუბლიკა)

en: Madagascar
ka_GE: მადაგასკარი

en: Malawi
ka_GE: მალავი

en: Malaysia
ka_GE: მალაიზია

en: Maldives
ka_GE: მალდივები

en: Mali
ka_GE: მალი

en: Malta
ka_GE: მალტა

en: Marshall Islands
ka_GE: მარშალის კუნძულები

en: Martinique
ka_GE: მარტინიკა

en: Mauritania
ka_GE: მავრიტანია

en: Mauritius
ka_GE: მავრიკი

en: Mayotte
ka_GE: მაიოტა

en: Mexico
ka_GE: მექსიკა

en: Micronesia (Federated States of)
ka_GE: მიკრონეზიის ფედერაციული შტატები

en: Moldova
ka_GE: მოლდოვა

en: Moldova (the Republic of)
ka_GE: მოლდოვის რესპუბლიკა

en: Monaco
ka_GE: მონაკო

en: Mongolia
ka_GE: მონღოლეთი

en: Montenegro
ka_GE: მონტენეგრო

en: Montserrat
ka_GE: მონსერატი

en: Morocco
ka_GE: მაროკო

en: Mozambique
ka_GE: მოზამბიკი

en: Myanmar
ka_GE: მიანმარი

en: Namibia
ka_GE: ნამიბია

en: Nauru
ka_GE: ნაურუ

en: Nepal
ka_GE: ნეპალი

en: Netherlands
ka_GE: ნიდერლანდები

en: New Caledonia
ka_GE: ახალი კალედონია

en: New Zealand
ka_GE: ახალი ზელანდია

en: Nicaragua
ka_GE: ნიკარაგუა

en: Niger
ka_GE: ნიგერი

en: Nigeria
ka_GE: ნიგერია

en: Niue
ka_GE: ნიუე

en: Norfolk Island
ka_GE: ნორფოლკის კუნძული

en: North Korea
ka_GE: ჩრდილოეთ კორეა

en: North Macedonia
ka_GE: ჩრდილოეთ მაკედონია

en: Northern Mariana Islands
ka_GE: ჩრდილოეთ მარიანას კუნძულები

en: Norway
ka_GE: ნორვეგია

en: Oman
ka_GE: ომანი

en: Pakistan
ka_GE: პაკისტანი

en: Palau
ka_GE: პალაუ

en: Palestine, State of
ka_GE: პალესტინის სახელმწიფო

en: Panama
ka_GE: პანამა

en: Papua New Guinea
ka_GE: პაპუა-ახალი გვინეა

en: Paraguay
ka_GE: პარაგვაი

en: Peru
ka_GE: პერუ

en: Philippines
ka_GE: ფილიპინები

en: Pitcairn
ka_GE: პიტკერნი

en: Poland
ka_GE: პოლონეთი

en: Portugal
ka_GE: პორტუგალია

en: Puerto Rico
ka_GE: პუერტო-რიკო

en: Qatar
ka_GE: კატარი

en: Romania
ka_GE: რუმინეთი

en: Russia
ka_GE: რუსეთი

en: Russian Federation
ka_GE: რუსეთის ფედერაცია

en: Rwanda
ka_GE: რუანდა

en: Réunion
ka_GE: რეუნიონი

en: Saint Barthélemy
ka_GE: სენ-ბართელემი

en: Saint Helena, Ascension and Tristan da Cunha
ka_GE: წმინდა ელენე, ასენსიონი და ტრისტან-და-კუნია

en: Saint Kitts and Nevis
ka_GE: სენტ-კიტსი და ნევისი

en: Saint Lucia
ka_GE: სენტ-ლუსია

en: Saint Martin (French part)
ka_GE: სენ-მარტენი (ფრანგული ნაწილი)

en: Saint Pierre and Miquelon
ka_GE: სენ-პიერი და მიკელონი

en: Saint Vincent and the Grenadines
ka_GE: სენტ-ვინსენტი და გრენადინები

en: Samoa
ka_GE: სამოა

en: San Marino
ka_GE: სან-მარინო

en: Sao Tome and Principe
ka_GE: სან-ტომე და პრინსიპი

en: Saudi Arabia
ka_GE: საუდის არაბეთი

en: Senegal
ka_GE: სენეგალი

en: Serbia
ka_GE: სერბეთი

en: Seychelles
ka_GE: სეიშელის კუნძულები

en: Sierra Leone
ka_GE: სიერა-ლეონე

en: Singapore
ka_GE: სინგაპური

en: Sint Maarten (Dutch part)
ka_GE: სინტ-მარტენი (ნიდერლანდების ნაწილი)

en: Slovakia
ka_GE: სლოვაკეთი

en: Slovenia
ka_GE: სლოვენია

en: Solomon Islands
ka_GE: სოლომონის კუნძულები

en: Somalia
ka_GE: სომალი

en: South Africa
ka_GE: სამხრეთ აფრიკა

en: South Georgia and the South Sandwich Islands
ka_GE: სამხრეთ ჯორჯია და სამხრეთ სენდვიჩის კუნძულები

en: South Korea
ka_GE: სამხრეთ კორეა

en: South Sudan
ka_GE: სამხრეთ სუდანი

en: Spain
ka_GE: ესპანეთი

en: Sri Lanka
ka_GE: შრი-ლანკა

en: Sudan
ka_GE: სუდანი

en: Suriname
ka_GE: სურინამი

en: Svalbard and Jan Mayen
ka_GE: შპიცბერგენი და იან-მაიენი

en: Swaziland
ka_GE: სვაზილენდი

en: Sweden
ka_GE: შვედეთი

en: Switzerland
ka_GE: შვეიცარია

en: Syria
ka_GE: სირია

en: Syrian Arab Republic
ka_GE: სირიის არაბთა რესპუბლიკა

en: Taiwan
ka_GE: ტაივანი

en: Taiwan (Province of China)
ka_GE: ტაივანი (ჩინეთის პროვინცია)

en: Tajikistan
ka_GE: ტაჯიკეთი

en: Tanzania
ka_GE: ტანზანია

en: Tanzania, the United Republic of
ka_GE: ტანზანიის გაერთიანებული რესპუბლიკა

en: Thailand
ka_GE: ტაილანდი

en: Timor-Leste
ka_GE: ტიმორ-ლესტე

en: Togo
ka_GE: ტოგო

en: Tokelau
ka_GE: ტოკელაუ

en: Tonga
ka_GE: ტონგა

en: Trinidad and Tobago
ka_GE: ტრინიდადი და ტობაგო

en: Tunisia
ka_GE: ტუნისი

en: Turkey
ka_GE: თურქეთი

en: Turkmenistan
ka_GE: თურქმენეთი

en: Turks and Caicos Islands
ka_GE: ტერქსისა და კაიკოსის კუნძულები

en: Tuvalu
ka_GE: ტუვალუ

en: Uganda
ka_GE: უგანდა

en: Ukraine
ka_GE: უკრაინა

en: United Arab Emirates
ka_GE: არაბთა გაერთიანებული საამიროები

en: United Kingdom
ka_GE: გაერთიანებული სამეფო

en: United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland
ka_GE: დიდი ბრიტანეთისა და ჩრდილოეთ ირლანდიის გაერთიანებული სამეფო

en: United States Minor Outlying Islands
ka_GE: აშშ-ის მცირე პერიფერიული კუნძულები

en: United States of America
ka_GE: ამერიკის შეერთებული შტატები

en: Uruguay
ka_GE: ურუგვაი

en: Uzbekistan
ka_GE: უზბეკეთი

en: Vanuatu
ka_GE: ვანუატუ

en: Venezuela
ka_GE: ვენესუელა

en: Venezuela (Bolivarian Republic of)
ka_GE: ვენესუელის ბოლივარული რესპუბლიკა

en: Viet Nam
ka_GE: ვიეტნამი

en: Vietnam
ka_GE: ვიეტნამი

en: Virgin Islands (British)
ka_GE: ვირჯინის კუნძულები (ბრიტანეთის)

en: Virgin Islands (U.S.)
ka_GE: ვირჯინის კუნძულები (აშშ-ის)

en: Wallis and Futuna
ka_GE: უოლისი და ფუტუნა

en: Western Sahara
ka_GE: დასავლეთ საჰარა

en: Yemen
ka_GE: იემენი

en: Zambia
ka_GE: ზამბია

en: Zimbabwe
ka_GE: ზიმბაბვე

en: Åland Islands
ka_GE: ალანდის კუნძულები
